rum.medicsguru.ru

Decide pentru tine cu probleme dentare

Bună ziua, „Bunica“, în №32 (215) ziar la 10 august a acestui an, citiți o V.G.Matyskina notă despre tratarea durerilor de dinti cu editori nota - share testat retete care ajuta la imbunatatirea dintilor. Voi descrie fondurile care verifica pentru tine. Sper că acestea vor ajuta pe mulți să facă față cu problema boli.Itak dentare începe cu balsam Bitner. Eu cred că, ca un „prim ajutor“, Bitner balsam, chiar și cea mai mică sticla, ar trebui să fie în fiecare casă. Acest balsam este format din 24 de plante, printre care lumânărică, coada șoricelului, nucșoară, salvie, obligeana, pelin, etc. Personal, eu și familia mea balsam Bitner nu a salvat un raz.Nashi dintii sunt murdare obiceiul de a răni pe timp de noapte și la ora 2-3, în dimineața nu a pregăti o clătire lungă, suficient pentru a dizolva 1-1.5 linguri Balsamul 1-1.5 linguri de apă caldă, pentru a umezi soluția de vată și învăluie-l dinte bolnav. 15-20 de minute durerea va dispărea. Testat. Când bătrâna mea mamă în drept sub coroana dintelui era bolnav, am răspândit balsam Bitner, scufunda într-o soluție de vată și atașați-l la dintele dureros. După o jumătate de oră vechi ulybalas.Na oferindu-ne o pajiște mare. Ne place să mergem cu un prieten să caute și să colecteze ierburi necesare. Într-o dimineață, m-am dus la prietena lui să o numesc „pe iarbă“, și vine cu un obraz umflat - flux. El spune: „Eu nu am dormit noaptea“! Abia putea să-l rostească. Am fugit pentru balsam Bitner si a dat-o să clătiți gura. La masa de prânz mea „pacient“ este deja de înot și băi de soare pe plajă și toată lumea a prezentat modul în care i-am vindecat ... 20 de minute. Durerea nu se mai vernulas.I, în cele din urmă, sa întâmplat cu mine: Într-o noapte m-am trezit in durere - foarte mult țiuit dinte sub coroana. Dar, așa cum am încerca să am avut întotdeauna noaptea cu apă fiartă caldă și balsam Bitner este întotdeauna pe masă, a fost necesar mult timp pentru prepararea unei soluții medicale. Se atașează la dinte înmuiate vatei în el și a mers la culcare. Și în dimineața am început să mă pregătesc clătiți Calamus cu propolis, ca obrazul meu umflat, între obraz și gingie format dimensiunea pulpa unui bob de mazăre. 1 lingura Calamus tinctură amestecat cu 1 linguriță Tinctura de propolis farmacie și a început să clătiți gura. Și asta a fost o clătire blând, I 1 lingura Calamus tinctura pe vodca diluat cu 1 lingura apă fiartă caldă. Dacă AIR insista pe alcool, apoi diluat cu 2 linguri coniac apă. Farmacie tinctură de propolis - alcool. Prin urmare, 1 linguriță propolis am crescut 2 lingurite apă. Sa dovedit undeva sfert de cana de clătire. Clătit timp de 3 minute. Impresia este ca și cum ați făcut anestezie amorteste toată fața, apoi se duce și durere. senzații dureroase trec de 3 zile, dar trebuie să continue procedura de aproximativ o lună. Aer dezinfectează, analgezice, si propolis, pătrunzând în cele mai mici fisuri, cimenturi și întărește dinții. Rădăcinile rămase sunt netede și nu provoacă bespokoystva.Lichno am clătit amvon meu undeva un pic mai mult de o săptămână, și apoi doar a uitat de dinte inflamat până când a mâncat caramel. Deci, uitat că a văzut prin bomboane dinte bolnav în jumătate. Și numai atunci am observat că dintele este doare, nu numai, dar ukrepilsya.A vara trecută a rupt dreptul meu dinte de coroana. Am rupt în jos, în locul cel mai proeminent. Noi, pensionarii, chiar oribil să se gândească la ceea ce ai nevoie pentru a introduce o nouă proteză. Începe să caute un medic care va face mai ieftin. L-am găsit într-un sat de lângă Kiev. El a început să examineze dintii mei, care arată o rădăcină rupt și a spus: - Ștergeți! Iar restul - pentru a scrie rentgen.Smotryu diagnostic - acută exacerbarea bolii parodontale cronice. „Da - cred - nu, nu va fi eliminată și introdusă este prea devreme.“ Trei săptămâni de la 2 sau chiar de 3 ori pe zi, am fost clătirea airom dinte cu propolis. Iarna se apropie, și m-am dus spre consultare mai rurale dentist și medic ortoped de cea mai înaltă categorie, policlinicii dentare Central Kieva.- Ei bine, dinti buni, poate fi vstavlyat.Ya rădăcină puternică sfios a arătat și a întrebat dacă puteţi pune shtift.-, - a spus vrach.Na de-a lungul timpului am fost clatirea gura mea proteză airom cu propolis, și ca urmare a unei raze X a arătat că dinții mei sunt sănătoși. Și gura mea a strălucit „zâmbet Hollywood“, iar doctorul a spus: - Asta e! Fără clătire! Plastic potemneet.Proshlo timp, cred că publicitatea și a cumpărat o 2 periuțe de dinți la un preț „ca cel pentru“. Și a adus-o infecție peri greu, gumele au fost toate pe piețele. Apoi am început să se bucure de sfatul profesorului Neumyvakina - de la boli parodontale, boli de mestecat și orice stare de boală în gură, precum și respirația urât mirositoare a face o pasta: 0,5 linguriță bicarbonat de sodiu se adaugă 10-20 picături de peroxid de hidrogen (farmacie) și câteva picături de lămâie. Am frecat un tampon de dinți și gingii de bumbac la exterior și interior al pastei. Lemon soda neutralizeaza și conferă prospețime, sodă curăță dinții de placa si peroxid de decoloranți și dezinfectează. După această curățare, mă simt ca o regina: dintii sunt atât de curate încât strălucesc ca niște perle, și mirosul slab de lamaie dă o stare de spirit vesel. Poate fi o soluție de gargară scop profilactic peroxid de hidrogen: 2-3 lingurite peroxid per 50 ml de apă caldă la toate stările de boală în gură. Dar nu este bine să mănânce Cei care decid să se spele pasta de dinti „în Neumyvakin“ Vă sfătuiesc să vă amintiți - după periaj 15 minute, fără clătire, nimic să mănânce sau să bea. Am șterge un tampon de bumbac pe dinti sodă restul, ștergeți bumbac limba tampon uscat, iar apoi tot „colecta“ scuipat și scuipat. Buzele și către exterior în jurul lor, am spălați cu apă. Aici, probabil, și toate.
Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

© 2011—2018 rum.medicsguru.ru